Останува уште малку време до почетокот на 171. вечно дерби во кое Партизан во среда од 18 часот ја пречекува Црвена Ѕвезда.

Двете екипи во овој натпревар влегуваат под императивот победа, а актуелниот лидер Звезда има два бода повеќе од Партизан.

Составите на вечните ривали треба да изгледаат вака:

Очекуван состав на Партизан:

Јовановиќ – Стојковиќ, Марковиќ, Илиќ, Антиќ – Белиќ, Стјепановиќ – Калулу, Нато, Захид – Салдања.

Очекуван состав на Црвена Ѕвезда:

Глејзер – Недељковиќ, Драговиќ, Спајиќ, Родиќ – Мијаиловиќ, Хванг – Букари, Катаи, Олајинка – Мијатовиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *